Запрошуємо на авторську екскурсію Анастасії Мацело

17/03/2017

Авторська екскурсія Анастасії Мацело відбудеться 19 березня о 15.00 і має назву: «Цветы: между небом и землей, между любовью и смертью».
 
Квіти з давніх-давен супроводжують найважливіші події життя людини. Їх дарують до дня народження та на весілля, ними вшановують священні образи у храмах і оселях. Квітами обмінюються закохані, і квіти ж висаджують на могилах та вкладають до труни.
Залежно від часу створення, країни та виду мистецтва флористичні мотиви мають у художніх творах різне, подекуди діаметрально протилежне, значення. Часом вони виступають певними атрибутами, часом – прихованими символами, іноді постають свідченням копітких наукових студій, а іноді відіграють суто декоративну роль.  Зображення квітки нерідко пов’язане з такими полярними поняттями, як «земне – небесне», «життя – смерть».
Подібну антитезу втілено й в одному з найцікавіших експонатів цієї виставки – мармуровому рельєфі «Офелія», створеному актрисою і мисткинею  Сарою Бернар. Досі він ще ніколи не був представлений ані в постійній експозиції, ані на тимчасових виставках. Розпочавши роботу над «Царством Флори», ми одностайно вирішили нарешті залучити цю скульптуру до експозиції.
Коли робота над каталогом виставки вже добігала кінця, на лютневому лондонському аукціоні Сотбіс до продажу був заявлений сенсаційний лот: аналогічний мармуровий барельєф, створений Сарою Бернар. Це несподівано додало нашій виставці інтриги. Після перших анонсів «Царства Флори» багато завсідників Музею Ханенків звернулося до кураторів виставки із питаннями: чи київська «Офелія» оригінальна? Який стосунок вона має до барельєфу, заявленого на Сотбіс?
 Перша відповідь – так! Це оригінал, вирізьблений Сарою Бернар  власноруч. Але інтрига триває. Подібних оригінальних барельєфів було три. Автори аукціонного каталогу Сотбіс висловили певне припущення щодо походження їхнього твору. Втім, ми маємо документальні підтвердження, які заперечують ту гіпотезу.
Про історію київського унікального твору, про те, як «Офелія» пов’язана з особистим життям Сари Бернар, а також  про  небесне і буденне  у творах мистецтва, пов’язаних із цариною Флори, можна дізнатися на авторській екскурсії співкуратора виставки Анастасії Мацело у неділю в Музеї Ханенків, 19 березня, о 15:00.
Вартість: 25 грн + вхідний квитое на виставку (20 грн дорослі, 12 грн студенти, 5 грн школярі та пенсіонерів)

Анонси

На Контрактовій площі пройде парад трамваїв
16/06/2017  |  Анонси

На Контрактовій площі пройде парад трамваїв

17 червня на Контрактовій площі відбудеться "Парад трамваїв", присвячений 125-річчю київського електричного трамваю.

 
Запрошуємо на зустрічі
03/05/2017  |  Анонси

Запрошуємо на зустрічі

На виставці «Курбас у Києві» протягом найближчих місяців заплановані зустрічі з молодими колективами і режисерами, які зараз активно впливають на сучасний театральний процес.

 
Запрошуємо на кіновечір «Український Мікеланджело ХХ століття»
07/04/2017  |  Анонси

Запрошуємо на кіновечір «Український Мікеланджело ХХ століття»

З нагоди 130-річчя від дня народження Івана Кавалерідзе у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбудеться кіновечір «Український Мікеланджело ХХ століття».

 
 
Передвиборча програма Віктора Пилипишина
Громадські приймальні
Пенсійне законодавство
Юридична консультація

ОПИТУВАННЯ

Завантаження...

НАШІ ПАРТНЕРИ

=
Громадська організація Діти передусім!
Бонус до довголіття
Інститут Туризму ФПУ