Запрошуємо на показ документального фільму «Кузьма Дерев’янко. Генерал Перемоги»

17/12/2015

2 вересня 2015 року Україна і весь світ відзначили 70-ту річницю завершення Другої світової війни.

Друга світова війна – наймасштабніша в історії людства. Тривала 2194 дні. У ній взяли участь понад 60 країн, де проживали 80% тогочасного населення Землі. Воєнні дії велися на територіях 40 країн. До збройних сил було мобілізовано 110 млн. осіб у всьому світі. Загальні людські втрати досягли 50-55 млн. осіб. З них загинули на фронтах 27 млн. солдат.

Підписанням 2 вересня 1945 року Акту капітуляції Японії Другу світову війну було завершено.

Від імені Радянського Верховного Головнокомандування цей документ скріпив своїм підписом легендарний українець, визначний полководець, генерал-лейтенант Кузьма Миколайович Дерев’янко. Забуте нині, навіть на своїй батьківщині, ім’я цієї людини восени 1945 року стало відомим у всьому світі.

З нагоди 70-ї річниці завершення Другої світової війни в Національній парламентській бібліотеці України в рамках проекту «Кіномистецька вітальня» 17 грудня 2015 року відбудеться показ документального фільму «Кузьма Дерев’янко. Генерал Перемоги». Автор сценарію і режисер – Ірина Шатохіна. Співавтором сценарію і ведучим виступив Юрій Шаповал, доктор історичних наук, професор, керівник Центру історичної політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України.

Чому саме українцю з Уманщини випала честь своїм підписом поставити крапку в Другій світовій війні? На це питання дає відповідь документальний фільм «Кузьма Дерев’янко. Генерал Перемоги», в якому постать видатного співвітчизника розкривається яскраво-образною мовою кінематографічного мистецтва.

У заході візьмуть участь: автори фільму – Ірина Шатохіна та Юрій Шаповал; автор документального дослідження про К. Дерев’янка, племінниця легендарного генерала Лариса Трохименко; доктор історичних наук, професор Володимир Шевченко.

 

Перегляд відбудеться за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 1.

Початок о 15:00.

Вхід вільний.

Анонси

На Контрактовій площі пройде парад трамваїв
16/06/2017  |  Анонси

На Контрактовій площі пройде парад трамваїв

17 червня на Контрактовій площі відбудеться "Парад трамваїв", присвячений 125-річчю київського електричного трамваю.

 
Запрошуємо на зустрічі
03/05/2017  |  Анонси

Запрошуємо на зустрічі

На виставці «Курбас у Києві» протягом найближчих місяців заплановані зустрічі з молодими колективами і режисерами, які зараз активно впливають на сучасний театральний процес.

 
Запрошуємо на кіновечір «Український Мікеланджело ХХ століття»
07/04/2017  |  Анонси

Запрошуємо на кіновечір «Український Мікеланджело ХХ століття»

З нагоди 130-річчя від дня народження Івана Кавалерідзе у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбудеться кіновечір «Український Мікеланджело ХХ століття».

 
 
Передвиборча програма Віктора Пилипишина
Громадські приймальні
Пенсійне законодавство
Юридична консультація

ОПИТУВАННЯ

Завантаження...

НАШІ ПАРТНЕРИ

=
Громадська організація Діти передусім!
Бонус до довголіття
Інститут Туризму ФПУ