200 унікальних документів виставлять на огляд до 70-ї річниці Бабиного Яру

27/09/2011

27 вересня  о 14:00 у приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України буде відкрито спільну українсько-російську документальну виставку до 70-ї річниці трагедії Бабиного Яру.

Експонуватимуться документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об`єднань України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, держархівів в АР Крим, областей та м. Києва, Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Державного архіву Російської Федерації.

Представлені матеріали висвітлюють звірства фашистів у м. Києві, окупованих містах та селах України: звернення, накази окупаційних властей до жителів, списки розстріляних громадян, свідчення очевидців, протоколи допитів свідків, щоденникові записи киян про трагічні події у Бабиному Яру, інформації підпільників–партизанів про катування мирних жителів, доповідні записки про факти масових розстрілів мирного населення, світлини тих років тощо.

На увагу заслуговують архівні матеріали з фондів Державного архіву Російської Федерації, зокрема, повідомлення Надзвичайної Державної Комісії, створеної після визволення Києва, про розслідування злочинів німецько-фашистських загарбників, протокол допиту В. Ф. Кукля – ув`язненого Сирецького табору, що брав участь в акції зі знищення трупів у Бабиному Яру, організованій айнзацкомандами СС у серпні 1943 року, донесення рейхскомісара України Е. Коха про події в Києві 24–29 вересня 1941 р., представлене на Нюрнберзькому процесі, інші.

Всього на виставці представлено близько 200 унікальних, маловідомих документів та фотоматеріалів, що розкривають трагічні події в урочищі Бабин Яр під час німецької окупації м. Києва у 1941–1943 рр. та звірства фашистів на території областей України у період Великої Вітчизняної війни.

Нагадаємо, у зв’язку з 70-річчям початку масового знищення наших співвітчизників в урочищі «Бабин Яр» та з метою увічнення пам’яті жертв фашизму Верховна Рада України постановила вшанувати на державному рівні пам`ять жертв трагедії Бабиного Яру.

Бабин Яр став величезною братською могилою, де тільки за офіційними даними окупантами було страчено понад 100 тисяч мирних жителів різних національностей, військовополонених, підпільників та партизанів.

За матеріалами: «УНН».

Анонси

На Контрактовій площі пройде парад трамваїв
16/06/2017  |  Анонси

На Контрактовій площі пройде парад трамваїв

17 червня на Контрактовій площі відбудеться "Парад трамваїв", присвячений 125-річчю київського електричного трамваю.

 
Запрошуємо на зустрічі
03/05/2017  |  Анонси

Запрошуємо на зустрічі

На виставці «Курбас у Києві» протягом найближчих місяців заплановані зустрічі з молодими колективами і режисерами, які зараз активно впливають на сучасний театральний процес.

 
Запрошуємо на кіновечір «Український Мікеланджело ХХ століття»
07/04/2017  |  Анонси

Запрошуємо на кіновечір «Український Мікеланджело ХХ століття»

З нагоди 130-річчя від дня народження Івана Кавалерідзе у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбудеться кіновечір «Український Мікеланджело ХХ століття».

 
 
Передвиборча програма Віктора Пилипишина
Громадські приймальні
Пенсійне законодавство
Юридична консультація

ОПИТУВАННЯ

Завантаження...

НАШІ ПАРТНЕРИ

=
Громадська організація Діти передусім!
Бонус до довголіття
Інститут Туризму ФПУ